New year’s

Predsavzatia

Do nového roku som si dala niekoľko, podľa mňa splnitelných predsavzatí. Jedným a tým najdôležitejším pre mňa je, snažiť sa žiť zero waste ( minimalizovať ekologickú stopu ). Nebyť konzument, ale viac sa snažiť premýšľať a čo sa dá, si sama vyrábať. Za posledný rok sa mi otvorili oči a ja si uvedomila, že vyhráva kvalita nad kvantitou, rada by som týmto smerom išla aj naďalej.

Kto sleduje moj instagram vie, že posledné mesiace sa snažím pravidelne cvičiť. Nejde mi o žiadne fitness výsledky ani tehličky na bruchu, jednoducho chcem byť zdravá a aktívna. Dúfam, že tento rok sa pre mňa cvičenie stane radosťou a nie povinnosťou. Telo si každým dňom zvýká viac a viac takže už to nieje tak náročné ako na začiatku.

No a samozrejme by som rada rástla naďalej aj intelektuálne a vzdelávala sa každý deň v inom smere. Naordinovala som si základy francuštiny do apríla, dve pesničky na gitare do mojich 25 narodenín a aspoň 4 knihy do marca. Držte mi palce 🙂

——————————————————————–

Musím sa vám pochváliť. Tento kabát mi kúpila mamina za euro v Bratislavskom sekáči genesis, pri starom tescu. Podľa odhadu (z lístočkov) má asi 30 rokov a stále vyzerá ako nový. Vyrobený bol v Prostejov Profashion (vznik firmy siaha do roku 64 a tá bola označená za najväčšiu českú textilku). Je to pre mňa najlepší úlovok za posledné roky. Neverili by ste, no túto zimu som si prvý krát povedala “tak dobre, investujem do teplého, vlného kabátu na celý život“. Nastavila som si budbet, ktorý bol viac ako vysoký na moje pomery, keďže som sa rozhodla nepodporovať veľké odevné reťazce no a v ten moment mi padol do rúk tento poklad. Okrem kabátu mám na sebe všetky vianočné darčeky tohto roku, šaty ala les od mojej mamušky 🙂 Čierny shopper bag som si nadelila z nila store a martensky mi priniesol môj Jonatán <3 A čo vy ? Máte doma nejaké sekáč poklady alebo kúsky do ktorých ste investovali a neľutujete ?

(kabát, čiapka – 2hand, šaty – od maminky <3, taška – nila store, topánky – dr.martens od Jonatána <3)

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.