Christmas tips

1) Ak hľadáte vhodný šperk ako darček, skúste to najskôr u našich umelcov na Slovensku alebo v Česku. Lokálnych dizajnérov je mnoho, určite vyberiete. Ceny sú mnoho krát nižšie ako v klasických zlatníctvach no hlavne prispejete do zbierky jedinečným kúskom, ktorý sa pravdepodobne nevyrába v kvantách. Tip odomňa je Eliška Lhotská.

2) Ešte chvíľu ostaneme doma, tento krát sa bavíme o handmade bio kozmetike Darinčino mýdlo. Práve vďaka tejto slečne som si začala vyrábať kozmetiku sama. Popravde, vôbec to nieje ľahká robota. Výroba požiera čas a nervy.. Ak ste teda lenivci no priaznivci toto je to správne riešenie. V ponuke sú tuhé šampony, telové maslo, balzámy na pery a ďalšie dobroty.

3) Pretože to s planétou ide postupne do kytek, frusak je nielen krásny darček, ale v dnešnej plastovej dobe nutnosť. Zakúpiť sa dá v NilaStore. Ak by ste chceli pripraviť eko balíček určite doporučujem bambusový hrnček značky PUKKA a tašku na nákupy od česká síťovka.

4) Neviete variť ? To ale vôbec nevadí, manželé v kuchyni vás to naučia (my v to aspoň dúfame). Minimálne pri prezeraní fotiek od everbay chytíte slinu. Marika a Jirka knihu uviedli kampaňou na startovači, kde ste mohli podporiť jej výrobu a za odmenu dostali niečo naviac. Nám do schránky okrem knihy prišla aj sada receptov, ktoré sa do nej už nevošli a aj napriek tomu že sme kulinárske, cestovinové paka, nám urobila veľkú radosť a dnes sa chystáme na čoko koláč s repou.

5) Pretože robím každoročne radosť aj priateľom, potrebujem niekoľko mini darčekov. Drevené pripináčiky od bewooden sú vhodné pre mužov aj ženy, na zimný kabát aj na letné šaty. A ako vravím počas celého článku, podporujme mladých ľudí, poctivú ručnú prácu a nenakupujme zbytočne plasty.

6) Ručne robený zápisník značky kadira nájdete v NilaStore. My máme ten svoj na cestovateľské zápisky, ale sama by som ho určite využila na viac spôsobov (denník, kuchárska kniha …)

7) Krásne pohľadnice majú v dobročinnom obchode CESTADOMU. Konkrétne túto namaľovala Pavla Hroudová. Okrem pohľadníc ponúkajú baliace papiere, oblečenie a doplnky z druhej ruky. Sama raz za čas prispejem vlastnými vecami, ktoré podarujem.

(P.S.: nejedná sa o sponzorovaný článok)

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.